FAMILY BUSINESS NETWORK

FBN INTERNATIONAL

FBN działa w 60 krajach świataFBN International to międzynarodowa organizacja zrzeszająca obecnie 3.105 firm rodzinnych i ponad 9.300 osób z firm rodzinnych, będących właścicielami i liderami rodzin zarządzających największymi i najstarszymi biznesami rodzinnymi na świecie.
FBN jest międzynarodową organizacją, działającą również on-line, dzięki której firmy rodzinne podczas cyklicznych spotkań w poszczególnych krajach całego świata spotykają się, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. FBN jest globalną siecią prowadzoną przez firmy rodzinne dla firm rodzinnych, które w ciągu ostatnich 25 lat pracowały nad wzmocnieniem przedsiębiorstw rodzinnych z pokolenia na pokolenie.

FBN International organizuje co roku Zjazdy Międzynarodowe, tzw. Global Summits, które odbywają się najczęściej w październiku lub listopadzie. W minionych latach Zjazdy Międzynarodowe miały miejsce m.in. w Dubaju, Londynie, Singapurze, Montreux. Global Summits są platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami rodzinnymi. Odbywają się na nich sesje plenarne, spotkania w mniejszych grupach, tzw. „Parallel Sessions” oraz małe grupy dyskusyjne, podczas których właściciele firm rodzinnych oraz członkowie rodzin dzielą się swoimi doświadczeniami między innymi dyskutując o problemach związanych z zarządzaniem, ich relacjach z interesariuszami oraz kwestiach sukcesji. Bardzo ciekawym doświadczeniem są wizyty w firmach rodzinnych poprzedzające każdy ze zjazdów – dają one możliwość poznania konkretnych firm, ich profilu produkcyjnego, sposobu zarządzania, poznania właścicieli i ich rodzin. Podczas zjazdów Global Summit organizowane są również ciekawe wydarzenia artystyczne oraz spotkania ze znanymi przedstawicielami świata biznesu, nauki i kultury.

Drugim kluczowym obszarem działalności FBN International są spotkania młodych i przyszłych sukcesorów firm rodzinnych w ramach grupy Next Generation. Zjazdy FBN Next Generation organizowane są co roku w okresie wiosennym. W poprzednich latach NxG Summits odbyły się m.in. w Tällberg, Szanghaju, Londynie, Monachium i Nowym Yorku. W zjazdach Next Generation mogą uczestniczyć osoby w wieku do lat 40. Poza sesjami plenarnymi oraz „Parallel Sessions”, których tematyka dostosowana jest do potrzeb młodszych przedstawicieli firm rodzinnych FBN NxG organizuje sesje New Leader Circle, dostępne wyłącznie dla przedstawicieli Next Generation. NLC jest platformą wymiany doświadczeń i trudnych dyskusji w intymnym gronie młodych menedżerów i przyszłych sukcesorów.

CZŁONKOSTWO

Chcesz dołączyć do FBN Poland?

The Family Business Network Poland